ایران را به جهان معرفی خواهیم کرد

ایران را به جهان معرفی خواهیم کردایرانی ها عرب نیستند ,Persians are Not Arabs,ایران

موسس وبسایت (PersiansAreNotArabs.com)
انگیزه این وبسایت:
وقتی‌ برای اولین بار لغت انگلیسی (Persians) (پارسیان یا ایرانیان) را گوگل کردم، متوجه شدم بسیاری از وب سایتهای غیر ایرانی‌ در صفحات نمایش جستجوگر ظاهر شدند که صرفا به مباحث "گربه پارسی" (Persian cats)  لینک شدند. داشتم فکر می‌کردم که چرا سایتهای ایرانی‌ خوب رتبه بندی نشده اند و چرا این سایت‌ها معانی واقعی لغت "پرشین" را شرح نمیدهند.

متوجه شدم تقریبا همهٔ وب سایت‌های غیر مرتبط از سال ۱۹۹۵ منتشر شده اند، که به آنها مزیت به دست آوردن لینک‌های بیشتری میدهد و در نتیجه رتبهٔ بهتری در موتور جستجوگر دریافت میکنند. بنابرین معتقد بودم که یک سایتی با رتبه بندی بالاتری نیاز داریم تا فرهنگ و تاریخ غنی ایرانی‌ را در سطح جهانی‌ به اشتراک بگذاریم و به همین دلیل این سایت را شروع کردم.

پس از منتشر کردن سایت در سال ۲۰۰۷، سایت در عرض چند هفتهٔ اول ترافیک خوب و لینک‌های متعددی دریافت کرد و بسیاری از وبلاگ نویسان از داخل و خارج کشور در مورد سایت شروع به وبلاگ نویسی کردند. سپس ویراستار و طراح وب، متن و طرح سایت را بهبود دادند. در حال حاضر بیش از ۹۰% ترافیک سایت از موتور‌های جستجوگر فرستاده میشود.

 

خلیج همیشه فارس

 

علت نام سایت  (Persians are Not Arabs)؟ و آیا "ایرانی ها عرب نیستند" به این معنی است که عربها بد هستند؟
اشتباه گرفتن ایرانی‌‌ها با عرب ها، و همچنین نام گذاری جعلی و اشتباه خلیج فارس به خلیج عربی‌، برای چندین سال رایج شده است. من به سادگی‌ اسمی را انتخاب کردم که یک واقعیت را بیان می‌کند و سریع و مختصر جواب سوال‌های خیلی‌‌ها را میدهد. این سایت به سادگی‌ تفاوت ایرانی‌‌ها و عرب‌ها را بیان می‌کند و قومیت ایرانی و لغت "پرشین" را شرح میدهد و هیچ انگیزه منفی علیه اعراب ندارد.

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه